Spor Okulları

EGE VOLEYBOL SPOR OKULLARI

Ege Voleybol Spor Kulübü Voleybol Okulları’nın antremanlarında, takım ruhunu oluşturmak için tek tip forma ve şort giyme zorunluluğu vardır.Voleybol okulu öğrencileri ve tüm isteyenler için özel olarak üretilen forma, şort, tayt, eşofman takımları ve tüm sportif malzemeler tesisimizde satılmaktadır.

Voleybol spor okullarımızın amacı; kulübümüz alt yapısını oluşturarak sağlam temeller üzerinde geleceğin yıldızlarını yetiştirmektir. Voleybol sporunu öğretirken aynı zamanda öğrencilerimizin tüm hayatları boyunca yaşam kalitesini ve başarılarını arttırmak, spor kültürünü, disiplinini ve sportif vücut yapısını kazanmasını sağlamaktır.

Eğitimimiz, yalnızca belirli bir spor branşını hedef alan teknik eğitim değil; öğrencilerin fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini kapsayan çok yönlü bir eğitimdir. Gelişim dönemindeki öğrenciler üzerinde sporun rolü, yalnızca fiziksel çalışma ve gelişim ağırlıklı değildir. Öğrenciler spor yaparak sosyal bir çevre içinde kendilerini tanımak, bir ekibe katılmak, ekip üyesi olarak mücadele etme, paylaşma, öz çalışma disiplinini kazanma fırsatını bulurlar. Öğrencilerin bu çalışma ortamı içinde başarısını değerlendirirken, öğrencinin çalışmalara devamı ve katılımı, çalışma disiplini, kendini geliştirme arzusu ve grup içinde kendini ne kadar geliştirebildiği önemlidir.

Voleybol okullarına devam eden sporcuların, sosyal, fiziksel ve teknik gelişimleri sürekli olarak izlenir. Belirli aralıklarla yapılan düzey değerlendirme çalışmalarının sonuçlarına bağlı olarak sporcular bir ileri düzeyde çalışan gruba katılabilir veya kendi gruplarında çalışmalarını sürdürebilirler. Voleybol okullarında belirlenen çalışma süresini tamamlayan ve beklenen düzeye ulaşmış olan öğrenciler, yaşlarına ve yeteneklerine uygun olarak hazırlık gurubu takımlarında yer alırlar.

Çalışma Günleri ve Saatleri:

Yaz-kış devam eden spor okullarımız çalışmalarını deneyimli milli sporcu antrenörler eşliğinde yaşlarına göre düzenlenen gruplarda yapılmaktadır.Bütün öğrencilerimizle birebir ilgilenerek gelişmeleri yakından takip edilmektedir.

KIŞ DÖNEMİ: Cumartesi-Pazar saat 9:00- 18:00
YAZ DÖNEMi : Hafta içi belirlenen 2 gün sabah 9:00-18:00

EGE VOLEYBOL SPOR OKULLARINA BAŞVURMAK İSTİYORUM

shadow

Comments

No comment yet.

Leave a Reply